Rodoslov maksimovic.rs  
максимовић.срб
ПОЧЕТНА СТРАНА
РОДОСЛОВЉЕ
ПРИРУЧНИК
ЛИТЕРАТУРА
РОДОСЛОВИ
ФОТО АЛБУМ
О МЕНИ
ЛИНКОВИ
КОНТАКТ
МАПА САЈТА
ЛИНКОВИ
Линкови
Домаћи родослови
Домаћи портали
Страни портали
Удружења и институције
Програми
     Српски родослови и родослови из Србије

       <<   1   2   3   4   5   6   7   8   >>

31.

Родослов породице Душанић из Прибинића
Један од кључних мотива који ме је подстакао да напишем и објавим ову књигу јесте интересовање, за нашу породицу и наше порекло, које је још као дете испољавао мој син Арсеније – Сења. Волео је да му о томе причам. У школи је често нешта од тога узимао као теме за своје писмене саставе.

32.

Родослов фамилије Довраговић из Змињака, Мачва
Почетком XIX века у време I српског устанка до 1829. године, досељен је 331 род или 30% од укупног броја родова. У том периоду, од I српског устанка до 1829. године, из Босне досељен и род Довраговићи чија је крсна слава Свети Никола. Довраговићи и Митровићи су један род. Презиме Довраговић припада групи презимена везаних за неки телесни недостатак или ману и особину претка.

33.

Родослов братства Вујачић
Предања наших старих говоре да смо се прозвали Вујачићи по некој жени Вујачи, о којој легенда прича на свој начин

34.

Родослов братства Вујачић
Предања наших старих говоре да смо се прозвали Вујачићи по некој жени Вујачи, о којој легенда прича на свој начин

35.

Родослов братства Вујачић

36.

Родослов фамилије Крстић Бојаџије
О поријеклу породице Крстић је нажалост мало познатих писних докумената. Још увијек смо у потрази за траговима кретања Крстића кроз вријеме и простор! По једном извору Крстићи воде поријекло од Бучевић Којадина из села Рђани код Никшића. Око 1690. године, задруга старог Којадина броји 78 душа.

37.

Родослов породице Бојовић у селу Седобру
Родослов моје породице Бојовић, пореклом из села Седобро на обронцима Златара код Пријепоља.

38.

О српском племену Васојевићима
На Ножици, недалеко од мјесног центра Лијеве Ријеке, на мјесном гробљу, на којем су до прије неколико година стајали само затрављени темељи и обриси некадашње цркве из XИВ вијека, чији је ктитор био родоначелник племена Војвода Васо, трудом и срцем Васојевића, никло је здање посвећено Светом Архангелу Михаилу. Истина, комплетни радови нијесу завршени и планира се постављање достојног загробног споменика далеком прапретку Васу. Пошто је стара црква на Ножици била сасвим скромних димензија, одлучено је да се сада подигне нешто већи храм, како би се у патосу сачували и заштитили стари темељи.

39.

Ђукићи од Павића Владимирова из Метеха
Ову књигу посвећујем свим Ђукићима из Метеха који су својим учешћем и жртвовањем живота у ратовима против Турака, Првом и Другом свјетском рату, као и у новијим ратовима на просторима бивше Југославије од 1991 до 1999. године – борили се за слободу и бранили нашу отаџбину.

40.

Родослов породице Жујовић из Неменикуће на Космају
Жујовићи се презивају по Жуји, претку светле "жуте" косе, који је живео у XVII веку. Његов син звао се Никола Пипер, извесно зато што су пореклом били из Пипера [1]. Син Николин је Радован Жујовић, чији син Груја Жујовић је отац бимбаше Јована Жујовића, Миленка Жујовића и једне кћерке која је била удата за Дели-Марка Коматину, родоначелника Дели-Марковића. Жујовићи су пре досељавања у Шумадију живели у Коритима (између Пештери и Сјенице) [2]. Због подршке Првом српском устанку, Жујовићи су кажњени од турске власти, а један део мушких чланова породице је затворен. Ослобођени су приликом Карађорђеве офанзиве у Рашкој 1809, након чега су се преселили у тадашњу ослобођену Србију. Жујовићи су се населили на планини Јешевцу, у Гружи, где су остали до 1826, када су се преселили у Неменикуће на Космају.




Направљено уз помоћ 'Максиног алата за родословно стабло'
Copyright © 2006 Драган Максимовић, www.maksimovic.rs

 
Copyright © 2006 Драган Максимовић
Сва права задржана!