Rodoslov maksimovic.rs  
максимовић.срб
ПОЧЕТНА СТРАНА
РОДОСЛОВЉЕ
ПРИРУЧНИК
ЛИТЕРАТУРА
РОДОСЛОВИ
ФОТО АЛБУМ
О МЕНИ
ЛИНКОВИ
КОНТАКТ
МАПА САЈТА
ЛИНКОВИ
Линкови
Домаћи родослови
Домаћи портали
Страни портали
Удружења и институције
Програми
     Српски родослови и родослови из Србије

       <<   1   2   3   4   5   6   7   8   >>

71.

Родослов Уроша Предића
Породично стабло познатог српског сликара и академика Уроша Предића,пореклом из Орловата крај Зрењанина.

72.

Родослови фамилија села Голубић код Книна
Родослови фамилија села Голубић код Книна

73.

Родослов братства Пујића из Главине у Имотској Крајини
Презиме Пујић није нарочито распрострањено. Сусреће се у околини Требиња, у Мостару, око Имотског, у Сарајеву, око Бањалуке и Новске, у Београду, око Чачка и Зајечара. По свеме судећи прапостојбина Пујића је околина Требиња. Пујићи су најчешће православне вероисповести и српске националности. Изузетак су Пујићи код Бањалуке и Новске - они су католичке вероисповести и хрватске националности. Крајем XVII и почетком XVIII века братство Пујића живело је у Старој Херцеговини, југозападно од Требиња, на ободу Попова поља, у селу Придворци, а у засеоку Тодорићи. У засеоку Тодорићи и данас постоје остаци старих кућа које народ назива Пујића двори.

74.

Породично стабло фамилије Сретеновића
Породично стабло фамилије Сретеновића

75.

Породично стабло фамилије Јеловац
Породично стабло фамилије Јеловац

76.

Родослови фамилија села Копривна код Модриче
Попис најстаријих породица, односно породична стабла по мушкој линији узет је из прве евиденције, пописа прве црквене књиге, писане на црквеном језику под називом Домовник парохије цркве Копривна. Подаци рођених су прва забиљежена најстарија имена породица Копривне, од почетка 1800. године па до прве половине XX вијека.

77.

Породично стабло фамилије Јевтић
По мојим сазнањима,неки мој далеки предак Миливоје се доселио из Јошаничке Бање на Копаонику на простор данашњег села Бунар код Јагодине. Искрчио је шуму, почео је да обрађује земљу и ту је засновао породицу.Тако је настало данашње село Бунар. Миливојеви потомци данас чине око половине староседелаца Бунара. Временом се његово потомство раширило као што и видите на нашем породичном стаблу. Данас од Миливоја постоји неких седам различитих презимена. Једно од њих је и Јевтић. Податке према којима је направљено ово породично стабло сакупио је пре неких двадесетак година мој покојни стриц Милета Јевтић из цркве у Бунару. На стаблу су приказани само Миливојеви мушки потомци који су крштавани у цркви. Стабло је живо и стално се појављују нови изданци од којих неки и нису приказани овде.

78.

Родословно стабло фамилије Милићевић
Милићев праотац Гојко родио се у XIV вијеку у Косовом Лугу у Горњој Зети. Живио је са својом браћом у скадарској области и држали су југоисточне предјеле Немањићког царства све до њихове погибије код Черномена 1371 године. Чисто братство Милићевића подразумијева бројне породице са истим презименом, који имају познатог заједничког претка - родоначелника МИЛИЋА. Све породице у чистом братству славе исту крсну славу - Светог Николу као породичног заштитника, а приславу Светог Ђорђија, крсну славу својих предака Мрњавчевића.

79.

Родослови фамилија села Јасикова код Мајданпека
Родослови фамилија села Јасикова код Мајданпека




Направљено уз помоћ 'Максиног алата за родословно стабло'
Copyright © 2006 Драган Максимовић, www.maksimovic.rs

 
Copyright © 2006 Драган Максимовић
Сва права задржана!